DF62B-6EP-2.2C(18) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 234
Datablad
Bilden för DF62B-6EP-2.2C(18) är inte tillgänglig
DF62B-6EP-2.2C(18)
DigiKeys produktnummer
DF62B-6EP-2.2C(18)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62B-6EP-2.2C(18)
Beskrivning
CONN PLUG HSG 6POS 2.20MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Röd 0,087" (2,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF62B-6EP-2.2C(18) Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Röd
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Stift
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)