DF61-2S-2.2C(11)
DF61-2S-2.2C(11)
DF61-2S-2.2C(11)
DigiKeys produktnummer
H121977-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF61-2S-2.2C(11)
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 2POS 2.20MM
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Röd 0,087" (2,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF61-2S-2.2C(11) Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Svänglås
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Röd
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)