DF60FS-2S-10.16C är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,400" (10,16mm)
DF Series Right-Angle Crimp Socket Connector
DF60FS-2S-10.16C
DigiKeys produktnummer
26-DF60FS-2S-10.16C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60FS-2S-10.16C
Beskrivning
SOCKET, 2POS., LATCH-LOCK, 45A
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF60FS-2S-10.16C Modeller
Kategori
Stigning
0,400" (10,16mm)
Monteringstyp
Frihängande (i serie), högervinklad
Fästtyp
Spärrhake
Kontakttyp
Honuttag
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-105°C