DF60A-2S-10.16C(15)
DF60A-2S-10.16C(15)
DF60A-2S-10.16C(15)
DigiKeys produktnummer
26-DF60A-2S-10.16C(15)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60A-2S-10.16C(15)
Beskrivning
CONN RCPT HSG 2POS 10.16MM
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Röd 0,400" (10,16mm)
EDA-/CAD-modeller
DF60A-2S-10.16C(15) Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Röd
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Basproduktens nummer
Stigning
0,400" (10,16mm)