DF60-4EP-10.16C
DigiKeys produktnummer
H122154-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF60-4EP-10.16C
Beskrivning
CONN PLUG HSG 4POS 10.16MM
Detaljerad beskrivning
4 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon 0,400" (10,16mm)
EDA-/CAD-modeller
DF60-4EP-10.16C Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Panelfäste
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Hasphållare
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Monteringsfläns
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Kontakttyp
Bladstift
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,400" (10,16mm)