DF57H-5S-1.2C
DigiKeys produktnummer
H12108-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-5S-1.2C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 5POS 1.20MM
Detaljerad beskrivning
5 Rektangulära kontakter - höljen Uttag White 0,047" (1,20mm)
EDA-/CAD-modeller
DF57H-5S-1.2C Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Aktiv
Färg
White
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,047" (1,20mm)