DF57H-2P-2.4V(23)
DigiKeys produktnummer
H124608TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124608CT-ND - Remsbit (CT)
H124608DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF57H-2P-2.4V(23)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 2POS 2.4MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 2 positioner 0,094" (2,40mm)
EDA-/CAD-modeller
DF57H-2P-2.4V(23) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Serie
Isoleringshöjd
0,055" (1,40mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Honblad
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
1
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-35°C-85°C