DF56J-40S-0.3V(51) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
DF56J-40S-0.3V(51)
DigiKeys produktnummer
DF56J-40S-0.3V(51)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF56J-40S-0.3V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS 0.012 GOLD SMD
Detaljerad beskrivning
40 Positioner Uttag Kontakt 0,012" (0,30mm) Ytmontering Guld
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
3,90µtum (0,099µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Isoleringshöjd
0,049" (1,25mm)
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Ospecifik
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Stil
Kort till kabel/ledning
Egenskaper
Jordningsflik
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
30VAC