DF53-5S-0.6H | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF53-5S-0.6H |
Beskrivning | Interconnect Rectangular |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 5 positioner 0,024" (0,60mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF53-5S-0.6H Modeller |
Kategori | Terminering Lödmetall |
Tillv. | Fästtyp Push-Pull |
Serie | Isoleringshöjd 0,057" (1,45mm) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktform Rektangulär |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktytbehandling - hopkoppling Tenn |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Kontakttyp Stift | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Delning - hopkoppling | Isoleringsmaterial Polyamid (PA), nylon |
Antal positioner | Egenskaper Mjuklodsretention |
Antal rader 1 | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Strömklassning (Ampere) 0,7A |