DF53-18S-0.6H
DF53 Series
DF53-18S-0.6H
DigiKeys produktnummer
26-DF53-18S-0.6HTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF53-18S-0.6HCT-ND - Remsbit (CT)
26-DF53-18S-0.6HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF53-18S-0.6H
Beskrivning
Interconnect Rectangular
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 18 positioner 0,024" (0,60mm)
EDA-/CAD-modeller
DF53-18S-0.6H Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Isoleringshöjd
0,057" (1,45mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
0,7A