DF52-10P-0.8C
DF52-10P-0.8C
DF52-10P-0.8C
DigiKeys produktnummer
H125089-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF52-10P-0.8C
Beskrivning
CONN PLUG HSG 10POS 0.80MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,031" (0,80mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF52-10P-0.8C Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Friktionslås
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Kontakttyp
Ospecifik
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,031" (0,80mm)