DF51K-24DP-2DS(800)
DigiKeys produktnummer
26-DF51K-24DP-2DS(800)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF51K-24DP-2DS(800)
Beskrivning
CONN HDR 2MM DUAL TIN R/A 24POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 24 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF51K-24DP-2DS(800) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,248" (6,30mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-105°C