DF40TC-30DS-0.4V(58)
DigiKeys produktnummer
26-DF40TC-30DS-0.4V(58)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF40TC-30DS-0.4V(58)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF40TC-30DS-0.4V(58)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40TC-30DS-0.4V(58)
Beskrivning
CONN 0.4MM RCPT SMD 30POS
Detaljerad beskrivning
30 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Kontaktyta, tjocklek
1,97µtum (0,050µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
30
Höjd över kort
0,057" (1,45mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)