DF40JC-100DS-0.4V(53)
DigiKeys produktnummer
H124700TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124700CT-ND - Remsbit (CT)
H124700DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40JC-100DS-0.4V(53)
Beskrivning
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40JC-100DS-0.4V(53) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
2mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,057" (1,45mm)
Antal positioner
100
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)