DF40HC-3.5--80DS-0.4V-51
DF40HC-3.5--80DS-0.4V-51
DF40HC(3.5)-80DS-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11997TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11997CT-ND - Remsbit (CT)
H11997DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40HC(3.5)-80DS-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40HC(3.5)-80DS-0.4V(51) Modeller
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
3,5mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Antal positioner
80
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)