DF40GB-70DP-0.4V(58)
DigiKeys produktnummer
H124957TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124957CT-ND - Remsbit (CT)
H124957DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40GB-70DP-0.4V(58)
Beskrivning
CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
70 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40GB-70DP-0.4V(58) Modeller
Egenskaper
Avskärmad, mjuklodsretention
Sammankopplade stackhöjder
3mm
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Antal positioner
70
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)