DF40C-70DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11630TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11630CT-ND - Remsbit (CT)
H11630DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-70DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
70 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40C-70DP-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 2mm, 2,5mm, 3mm, 3,5mm, 4mm
Antal positioner
70
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)