DF40C-60DP-0.4V(51)
DF40C-60DP-0.4V(51)
DF40C-60DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11628TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11628CT-ND - Remsbit (CT)
H11628DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-60DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN PLUG 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF40C-60DP-0.4V(51) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 2mm, 2,5mm, 3mm, 3,5mm, 4mm
Antal positioner
60
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)