DF40C-24DP-0.4V(58) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 27 422
Datablad
24 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
DF40C-24DP-0.4V(58)
DigiKeys produktnummer
DF40C-24DP-0.4V(58)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-24DP-0.4V(58)
Beskrivning
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF40C-24DP-0.4V(58) Modeller
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm, 2mm, 2,5mm, 3mm, 3,5mm, 4mm
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Antal positioner
24
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)