DF40C-20DS-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11619TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11619CT-ND - Remsbit (CT)
H11619DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40C-20DS-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF40C-20DS-0.4V(51) Modeller
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,057" (1,45mm)
Antal positioner
20
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)