DF40BG-70DP-0.4V(51) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 4 129
Datablad
Bilden för DF40BG-70DP-0.4V(51) är inte tillgänglig
DF40BG-70DP-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
DF40BG-70DP-0.4V(51)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF40BG-70DP-0.4V(51)
Beskrivning
CONN PLUG 70POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
70 Positionskontakt Plugg, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Egenskaper
Mjuklodsretention
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontaktdonstyp
Plugg, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
70
Höjd över kort
0,045" (1,14mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)