DF36A-50S-0.4V(51)
DigiKeys produktnummer
H11993TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11993CT-ND - Remsbit (CT)
H11993DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF36A-50S-0.4V(51)
Beskrivning
CONN RCPT 50POS 0.016 GOLD SMD
Detaljerad beskrivning
50 Positioner Uttag Kontakt 0,016" (0,40mm) Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF36A-50S-0.4V(51) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
12,0µin (0,30µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshöjd
0,059" (1,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Centerstripkontakt
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Stil
Kort till kabel/ledning
Egenskaper
Metallhölje, mjuklodsretention
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
30VAC