DF33C-2P-3.3DSA(24)
DigiKeys produktnummer
H122481-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF33C-2P-3.3DSA(24)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 2POS 3.3MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 2 positioner 0,130" (3,30mm)
EDA-/CAD-modeller
DF33C-2P-3.3DSA(24) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,453" (11,50mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
White
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
5A
Monteringstyp
Spänningsvärde
500V
Terminering
Lödmetall
Sammankopplade stackhöjder
17,6mm