DF30RC-50DP-0.4V(81)
DigiKeys produktnummer
26-DF30RC-50DP-0.4V(81)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF30RC-50DP-0.4V(81)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF30RC-50DP-0.4V(81)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF30RC-50DP-0.4V(81)
Beskrivning
CONN HDR 50POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF30RC-50DP-0.4V(81) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
0,9mm
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,031" (0,80mm)
Antal positioner
50
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)