DF22L-5P-7.92DS(53)
DigiKeys produktnummer
26-DF22L-5P-7.92DS(53)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF22L-5P-7.92DS(53)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 5POS 7.92MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 5 positioner 0,312" (7,92mm)
EDA-/CAD-modeller
DF22L-5P-7.92DS(53) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,146" (3,70mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,480" (12,20mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Påse
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Röd
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Monteringstyp
Spänningsvärde
1000VAC/DC
Terminering
Lödmetall
Kontaktytbehandling, tjocklek - polstift
8,00µin (0,203µm)
Fästtyp
Hasphållare
Basproduktens nummer
Kontaktlängd - hopkoppling
0,354" (9,00mm)