DF22-4P-7.92DSA(53)
DigiKeys produktnummer
26-DF22-4P-7.92DSA(53)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF22-4P-7.92DSA(53)
Beskrivning
CONNECTOR
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 4 positioner 0,312" (7,92mm)
EDA-/CAD-modeller
DF22-4P-7.92DSA(53) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,354" (9,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,146" (3,70mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,713" (18,10mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Beige
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
22A
Monteringstyp
Spänningsvärde
1000V
Terminering
Lödmetall
Sammankopplade stackhöjder
25,7mm, 28,7mm