DF20EF-20DP-1V(52)
DigiKeys produktnummer
26-DF20EF-20DP-1V(52)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF20EF-20DP-1V(52)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF20EF-20DP-1V(52)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF20EF-20DP-1V(52)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 1MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF20EF-20DP-1V(52) Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,181" (4,60mm)
Tillv.
Kontaktform
Rektangulär
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Natural
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Stil
Spänningsvärde
100VAC/DC
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
5,8mm