DF1EG-6P-2.5DSA(35)
DF1EG-6P-2.5DSA(35)
DF1EG-6P-2.5DSA(35)
DigiKeys produktnummer
H125175-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF1EG-6P-2.5DSA(35)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 6POS 2.5MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 6 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA-/CAD-modeller
DF1EG-6P-2.5DSA(35) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,177" (4,50mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,642" (16,30mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Natural
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
14,3mm, 15,8mm, 19,8mm