DF1E-12P-2.5DS(35)
DigiKeys produktnummer
H125162-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF1E-12P-2.5DS(35)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA-/CAD-modeller
DF1E-12P-2.5DS(35) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,177" (4,50mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,315" (8,00mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
Natural
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A