DF1BZ-12DP-2.5DSA | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | H11046-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF1BZ-12DP-2.5DSA |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 12POS 2.5MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,098" (2,50mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF1BZ-12DP-2.5DSA Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - hopkoppling 0,177" (4,50mm) |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,142" (3,60mm) |
Serie | Övergripande kontaktlängd 0,417" (10,60mm) |
Förpackning Påse | Isoleringshöjd 0,374" (9,50mm) |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktform Kvadrat |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - hopkoppling Tenn |
Antal rader 2 | Egenskaper Stansningsspår |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -35°C-85°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg White |
Mantling Isolerkapslad - 4 väggar | Spänningsvärde 250V |
Monteringstyp | Sammankopplade stackhöjder 14mm |