DF1B-12DP-2.5DSA(01)
DigiKeys produktnummer
H3670-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF1B-12DP-2.5DSA(01)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2.5MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,098" (2,50mm)
EDA-/CAD-modeller
DF1B-12DP-2.5DSA(01) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,177" (4,50mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,142" (3,60mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,417" (10,60mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,374" (9,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
White
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
14mm