DF1B-10P-2.5DSA(01)
DigiKeys produktnummer
H3623-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF1B-10P-2.5DSA(01)
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF1B-10P-2.5DSA(01) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,177" (4,50mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,142" (3,60mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,417" (10,60mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,374" (9,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
1
Egenskaper
Stansningsspår
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
White
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V
Terminering
Lödmetall
Sammankopplade stackhöjder
14mm