DF19-20P-1V(52)
DigiKeys produktnummer
26-DF19-20P-1V(52)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF19-20P-1V(52)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF19-20P-1V(52)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF19-20P-1V(52)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 20POS 1MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 20 positioner 0,039" (1,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF19-20P-1V(52) Modeller
Kategori
Fästtyp
Friktionslås
Tillv.
Isoleringshöjd
0,206" (5,23mm)
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Mantling
Isolerkapslad - 3 väggar
Spänningsvärde
100VAC