DF14A-6P-1.25H(35)
DigiKeys produktnummer
26-DF14A-6P-1.25H(35)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF14A-6P-1.25H(35)
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 6POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 6 positioner 0,049" (1,25mm)
EDA-/CAD-modeller
DF14A-6P-1.25H(35) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,086" (2,20mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
150VAC