DF14A-2P-1.25H(26)
DigiKeys produktnummer
H10336TR-ND - Remsa och spole (TR)
H10336CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF14A-2P-1.25H(26)
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 2POS 1.25MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 2 positioner 0,049" (1,25mm)
EDA-/CAD-modeller
DF14A-2P-1.25H(26) Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,086" (2,20mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn-koppar
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
150V