DF14-6P-1.25H(22)
DigiKeys produktnummer
26-DF14-6P-1.25H(22)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF14-6P-1.25H(22)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF14-6P-1.25H(22)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF14-6P-1.25H(22)
Beskrivning
CONN HEADER SMD R/A 6POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 6 positioner 0,049" (1,25mm)
EDA-/CAD-modeller
DF14-6P-1.25H(22) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,087" (2,21mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Beige
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A
Monteringstyp
Spänningsvärde
150VAC