DF13C-5P-1.25V(51)
DigiKeys produktnummer
26-DF13C-5P-1.25V(51)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF13C-5P-1.25V(51)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF13C-5P-1.25V(51)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13C-5P-1.25V(51)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 5POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 5 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF13C-5P-1.25V(51) Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Isoleringshöjd
0,189" (4,80mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 3 väggar
Spänningsvärde
150V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
5,8mm