DF13B-5P-1.25V(76)
DigiKeys produktnummer
H126453-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13B-5P-1.25V(76)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 5POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 5 positioner 0,049" (1,25mm)
Kategori
Isoleringshöjd
0,189" (4,80mm)
Tillv.
Kontaktform
Kvadrat
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 3 väggar
Spänningsvärde
150V