DF13B-15P-1.25V(21)
DigiKeys produktnummer
DF13B-15P-1.25V(21)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13B-15P-1.25V(21)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 15POS 1.25MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 15 positioner 0,049" (1,25mm)
Kategori
Isoleringshöjd
0,189" (4,80mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
39,4µin (1,00µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
1A
Spänningsvärde
150V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
5,8mm