DF13B-12P-1.25V(21)
DigiKeys produktnummer
H121953TR-ND - Remsa och spole (TR)
H121953CT-ND - Remsbit (CT)
H121953DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13B-12P-1.25V(21)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 12POS 1.25MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 12 positioner 0,049" (1,25mm)
Kategori
Isoleringshöjd
0,189" (4,80mm)
Tillv.
Kontaktform
Kvadrat
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 3 väggar
Spänningsvärde
150V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
5,8mm