DF13-9P-1.25DSA
DigiKeys produktnummer
H122316-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13-9P-1.25DSA
Beskrivning
CONN HEADER VERT 9POS 1.25MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 9 positioner 0,049" (1,25mm)
EDA-/CAD-modeller
DF13-9P-1.25DSA Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,169" (4,30mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Påse
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
150V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
5,3mm