DF13-7P-1.25DS(50) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Similar
Molex
I lager: 18 172
Datablad
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 7 positioner 0,049" (1,25mm)
DF13-7P-1.25DS(50)
DigiKeys produktnummer
H3325-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13-7P-1.25DS(50)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 7POS 1.25MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF13-7P-1.25DS(50) Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,142" (3,60mm)
Förpackning
Rör
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
150V