DF13-2P-1.25DSA(05)
DigiKeys produktnummer
26-DF13-2P-1.25DSA(05)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF13-2P-1.25DSA(05)
Beskrivning
CONNECTOR
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 2 positioner 0,049" (1,25mm)
EDA-/CAD-modeller
DF13-2P-1.25DSA(05) Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,169" (4,30mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Antal rader
1
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Beige
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
150V