DF12A-36DS-0.5V(81)
DigiKeys produktnummer
H5211TR-ND - Remsa och spole (TR)
H5211CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF12A-36DS-0.5V(81)
Beskrivning
CONN RCPT 36POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
DF12A-36DS-0.5V(81) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
3,5mm, 4mm, 5mm
Antal positioner
36
Höjd över kort
0,106" (2,70mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)