DF11Z-10DS-2V(20)
DigiKeys produktnummer
H10200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11Z-10DS-2V(20)
Beskrivning
CONN RCPT 10POS 0.079 TIN SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Ytmontering Tenn
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF11Z-10DS-2V(20) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Tillv.
Isolering, färg
Beige
Serie
Isoleringshöjd
0,234" (5,95mm)
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Artikelstatus
Föråldrad
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honuttag
Sammankopplade stackhöjder
7,55mm, 8,2mm
Stil
Kort till kort eller kabel
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
250V
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)