DF11CZ-16DP-2V(27)
DigiKeys produktnummer
H124552TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124552CT-ND - Remsbit (CT)
H124552DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11CZ-16DP-2V(27)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 2MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,079" (2,00mm)
EDA-/CAD-modeller
DF11CZ-16DP-2V(27) Modeller
Isoleringshöjd
0,283" (7,19mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
39,4µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
2A
Spänningsvärde
250V
Monteringstyp
Sammankopplade stackhöjder
8,2mm, 8,45mm, 9,55mm