DF11C-14DP-2V(57)
DigiKeys produktnummer
H124542TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124542CT-ND - Remsbit (CT)
H124542DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11C-14DP-2V(57)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 14POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 14 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF11C-14DP-2V(57) Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Isoleringshöjd
0,283" (7,19mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Beige
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
2A
Stil
Spänningsvärde
250V
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
8,2mm, 8,45mm, 9,55mm