DF11-26DS-2DSA(06)
DF11-26DS-2DSA(06)
Hirose SignalBee Wire-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
DF11-26DS-2DSA(06)
DigiKeys produktnummer
H10193-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11-26DS-2DSA(06)
Beskrivning
CONN RCPT 26POS 0.079 GOLD PCB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Genomgående hål Guld
EDA-/CAD-modeller
DF11-26DS-2DSA(06) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Tillv.
Isolering, färg
Svart
Serie
Isoleringshöjd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
7,8mm, 8,45mm
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
250V
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)