DF11-22DS-2DSA(05)
DigiKeys produktnummer
H10177-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF11-22DS-2DSA(05)
Beskrivning
CONN RCPT 22POS 0.079 TIN PCB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 Positioner Uttag Kontakt 0,079" (2,00mm) Genomgående hål Tenn
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF11-22DS-2DSA(05) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
78,7µin (2,00µm)
Tillv.
Isolering, färg
Svart
Serie
Isoleringshöjd
0,244" (6,20mm)
Förpackning
Tråg
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Honuttag
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Stil
Kort till kort eller kabel
Sammankopplade stackhöjder
7,8mm, 8,45mm
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
250V
Delning - hopkoppling
Tillämpningar
General Purpose
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Radmellanrum - hopkoppling
0,079" (2,00mm)