Bilden för DF1-14P-2.5DS(05) är inte tillgänglig
DF1-14P-2.5DS(05)
DigiKeys produktnummer
DF1-14P-2.5DS(05)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF1-14P-2.5DS(05)
Beskrivning
CONN HEADER R/A 14POS 2.5MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 14 positioner 0,098" (2,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF1-14P-2.5DS(05) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,177" (4,50mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,236" (6,00mm)
Förpackning
Påse
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Brown
Mantling
Isolerkapslad - 1 vägg
Strömklassning (Ampere)
3A
Monteringstyp
Spänningsvärde
250V